Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uszkodzony staw kolanowy
15-06-2015, 19:27:23
uszkodzony staw kolanowy
Witam, mam problem z kolanem. miałam robione prześwietlenie i usg kolana lewego ale wyniki wyszły w porządku żadnych nieprawidłowości. Dostałałam skierowanie na rezonans magnetyczny, właśnie dostałam wyniki, ale nie wiem czy jest aż tak źle. Na wyniku badania MR pisze : Badanie wykonano w sekwencjach TSE, GRE, STIR w obrazach T1 i T2 zależnych. B.d.klin. -Więz. krzyżowe i poboczne zachowanej ciągłości, nadciągnięte więz. rzepki przy przyczepie dalszym -Horyzontalna płaszczyzna pęknięcia rogu przedniego łąkotki bocznej (uszk. I/IIst) -Chrząstka stawowa bez widocznych ubytków -Ślad płynu nadrzepkowego i międzykrzyżowego Nie za bardzo rozumiem wyniki i czy to jest groźne?co te wyniki oznaczają? co teraz można zrobić , jakaś rechabilitacja, operacja czy stabilizator czy też leki same i czy to nie pogorszy sie? czasem czuje jak coś mnie tam w kolanie kłuje albo strzeli i czasem odczuwam pewien dyskomfort jak chodze. Martwi mnie to bardzo i z góry prosze o odpowiedź
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-06-2015, 13:15:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2015 13:25:46 przez teleks.)
RE: uszkodzony staw kolanowy
(15-06-2015 19:27:23)kajaxx napisał(a):  Witam, mam problem z kolanem. miałam robione prześwietlenie i usg kolana lewego ale wyniki wyszły w porządku żadnych nieprawidłowości. Dostałałam skierowanie na rezonans magnetyczny, właśnie dostałam wyniki, ale nie wiem czy jest aż tak źle. Na wyniku badania MR pisze : Badanie wykonano w sekwencjach TSE, GRE, STIR w obrazach T1 i T2 zależnych. B.d.klin. -Więz. krzyżowe i poboczne zachowanej ciągłości, nadciągnięte więz. rzepki przy przyczepie dalszym -Horyzontalna płaszczyzna pęknięcia rogu przedniego łąkotki bocznej (uszk. I/IIst) -Chrząstka stawowa bez widocznych ubytków -Ślad płynu nadrzepkowego i międzykrzyżowego Nie za bardzo rozumiem wyniki i czy to jest groźne?co te wyniki oznaczają? co teraz można zrobić , jakaś rechabilitacja, operacja czy stabilizator czy też leki same i czy to nie pogorszy sie? czasem czuje jak coś mnie tam w kolanie kłuje albo strzeli i czasem odczuwam pewien dyskomfort jak chodze. Martwi mnie to bardzo i z góry prosze o odpowiedź

Witam - mam podobny problem z kolanami /jedno po artroskopii/
lekami od ortopedy zniszczylam zoladek wiec siegnelam do innych metod .Mam stare ksiazki na podstawie ktorych lecze swoje dolegliwosci . Polecam Ci bardzo Zywokost jak i zyworodke .
Zywokost kupuje w aptece 2 paczki po 50 g zalewam wodka najtanszą czystą w ciemnej 1 litrowe butelce /moze byc po winie / potrzasam odkladam na 3 tyg. moze byc w kuchni /nie w sloncu/ i codziennie wstrzasam .zywokost puszcza taka klejowa substancje tym po 3 tyg smaruje kolana w przypadku silnych bóli robie nawet oklady .Zawsze mam na zapas zrobiony a jak go zuzyje to potem miksuje i robie z tego taka papke na oklady na noc /Zyworodke natomiast hoduje sama i robie oklady listkami / poczytaj w internecie . Bardzo Ci polecam bo ja dzieki zywokostowi jeszce chodze. Pozdrawiam
24-07-2015, 16:03:02
Mój brat ostatnimi czasy również narzeka na ból kolana i to bardzo intensywny, czy te metody z żywokostem naprawdę pomagają?
07-09-2015, 10:31:21
Straszna rzecz, ja cierpię na ból kolana od dawna i cięzko się tego pozbyć, stawy raz naruszone juz nie funkcjonuja dobrze...
08-09-2015, 09:10:49
tak straszna rzecz kto ma z tym jakiekolwiek problemy wie ja to jest
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | MyBB | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS