Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Włosy i geny
28-03-2015, 21:16:17
Włosy i geny
Słyszałam na zajęciach z trychologii że włosy rosną do pewnego momentu. Jest to zapisane w informacji genetycznej. Czyli jeśli w Twoich genach jest informacja że włosy bedą miały długosć 50 cm to dłuższe nie będą. Co jeszcze do pielęgnacji włosów, zimą przez noszenie czapki nieszczy włosy, "wycierają sie" i mamy ich mniej. Włosy dobrze chronia skórę głowy przed zimnę wiec ograniczajmy noszenie czapki do minimum. Najlepiej jest też wzmocnić włosy od wewnątrz przyjmując np. tabletki, jedne wypróbowałam sama i jestem z nich zadowolona.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-09-2015, 12:12:48
RE: Włosy i geny
Dziękuję Ci za temat Natalio! Włosami akurat interesuję się od dziecka. I z tym tematem mam wiele wspólnego. Z zawodu jestem Fryzjerką - Ale znam życie i naprawdę niewiele dziewczyn z mojego fachu interesuje się bardzo włosami... Mniejsza o to.
Ja też słyszałam właśnie, że włosy rosną tylko do pewnego momentu i tak jak np: Wszystko jest wpisane w DNA - Jak długie mają być, jak szybko mają rosnąć.

Nie tak dawno znalazłam także świetny blog o poroście włosów - Sprawił, że uwierzyłam iż moje włosy mogą rosnąć o wiele szybciej!
Zachęcam was do sprawdzenia tego tematu.

Pozdrawiam.
25-09-2015, 20:56:17
Ja z włosami zawsze mam problem, zawsze chciałem mieć gęściejsze...
29-10-2015, 17:29:14
moje gen nie są za dobre, mam cienkie i słabe włosy jak mama...
10-11-2015, 11:27:17
a ja mam wyjątkowo gęste i grube i to problem bo są ciezkie i muszą być krótkie cały czas bo głowa by mnie od nich bolała...
10-11-2015, 18:12:59
A mnie zdarzyła się na głowie bardzo dziwna rzecz. Przez 32 lata swojego życia miałam proste, cieniutkie włosy, ale zadbane, gładkie i błyszczące. Aż pewnego dnia po myciu zauważyłam, że się w kilku miejscach zaczęły puszyć. Żadne metody na nie nie działały, po myciu stale były niesforne i takie jakby wysuszone. Nie stosuję ani suszarki, ani prostownicy, ani nic innego co by mogło źle wpływać na włosy, nie zmieniłam tez diety. Po pewnym czasie zauważyłam, że te spuszone włosy się tak jakby kręcą. Zaczęłam więc stosować metody kręconowłosych na wzmocnienie skrętu i właściwie teraz mam bardziej kręcone niż proste włosy. Więc tak jakby zmieniła mi się struktura włosa z prostych na kręcone. Ten skręt nie zawsze jest dobrze zdefiniowany, czasem takie tylko falowane są, zależy jakiej odżywki czy płukanki po myciu użyję, ale są dni że mam całkowicie kręcone, choć część włosów jest nadal prosta.

Słyszałam, że po ciąży może się tak stać, ale ja nie byłam i nie jestem w ciąży. Trochę głupio iść do lekarza z takim "problemem", ale to chyba nie całkiem normalne, że tak się zmieniła struktura włosa.
11-11-2015, 17:20:24
porost włosów to naturalna kolej rzeczy;p
26-12-2015, 20:39:48
Moim zdaniem (chociaż nie należy wykluczać dbania o włosy) każdy powinien zaakceptować to co ma na głowie Smile. Czy to lekka albo znaczna łysinka w wypadku panów czy kręcone jasne, ciemne proste czy ruda burza na głowie wszystko ma swój urok.

My za to mamy manie by posiadać czego obecnie nie mamy Smile. Przecież każdemu znany jest fakt że ci posiadający kręcone włosy chcą mieć proste, a ci z prostym zachwycają się kręconymi.
21-01-2016, 14:38:41
heh ludzie mają włosy i im, źle a ja cały łysy Smile
22-02-2016, 11:45:41
Jeżeli jest to prawda to wszytsko tłumaczy.. Od zawsze dawien dawna mam tą samą długość włosów. Co jakiś czas ścinam jednak one rosną do konkretnej długość. Byłam pewna że jest to spowodowane tym że końcówki mi sie łamią. Mam cienkie i rzadkie włosy dlatego o to nie trudno..
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | MyBB | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS