Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alergia na gluten
13-03-2015, 09:33:17
Alergia na gluten
Witam! mam pytanie, czy u 7 tygodniowego dziecka może pojawić się nietolerancja glutenu? Czy przenika on do mleka matki? Czy dotyczy to wyłącznie starszych niemowląt którym gluten został w prowadzony przy rozszerzeniu diety? Czy tak małemu dziecku można zrobic jakies testy na alergie? Dodam iż karmie piersią i moja siostra ma alergie na gluten oraz mleko krowie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2015, 20:10:12
RE: Alergia na gluten
Mam podobne wątpliwości jak osoba zakładająca temat? Czy ktoś może posiada pewne informacje na poruszony temat?
12-12-2016, 14:00:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2016 22:04:10 przez mediapark_10.)
RE: Alergia na gluten
Alergia a nietolerancja to są 2 różne rzeczy. Owszem, to czym mama się odżywia wpływa na produkowany pokarm. Więc jeśli dziecko ma nietolerancję czy alergię konieczne jest zrezygnowanie z glutenu na czas karmienia piersią.
Oczywiście że można wykonać takie testy, jednak aj bym sugerowała wykonać badanie genetyczne na nietolerancję glutenu i laktozy. Wtedy dziecko ma to zapisane w genach czy nie taki produkt może go "zatruwać". Wiadomo że kłopotliwe jest jechanie z malutkim dzieckiem do laboratorium by wykonać badanie, dlatego chyba najlepszą opcją jest wykonanie takiego badania samemu w domu. Oczywiście pobór materiału genetycznego jest bezbolesny bo to tylko próbka ślinySmile Widziałam że na ... istnienie taka opcja wykonania badania. A na wynik też nie czeka się długo
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | MyBB | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS