Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nadchodząca wizyta u psychiatry
16-05-2016, 15:27:00
Nadchodząca wizyta u psychiatry
Witam nazywam się Dominika i mam 17 lat, od jakiegoś czasu przestałam znajdywać chęć do życia. Przestało mi na wszystkim zależeć, unikam towarzystwa, przesiaduję w domu wpatrując się w ściany z braku chęci robienia czegokolwiek. Za niedługo czeka mnie wizyta u psychiatry w celu diagnozy (depresja). Ja wiem jednak że w podobnym czasie jak wystąpienie objawów zaczęłam się odchudzać. Stopniowo ucinałam kalorie, teraz jem ok. 500 dziennie, dużo ćwiczę . Schudłam przez 5 tygodni 7 kg z wagi 57 kg do 50 kg i wciąż chce zejść niżej, mój wzrost to 170cm. Każdy swój posiłek waże, dokładnie liczę kalorie, sama również się ważę nawet kilkanaście razy dziennie. Zdarzają mi się napady po których wymiotuje celowo. Czuje że wymyka mi się to spod kontroli, wszyscy mówią że jestem szczupła ale ja chce więcej, chce czuć swoje kości, ważyć 45 kg. Moje pytanie to czy takie zachowanie, obsesyjność i brak kontroli nad moim odchudzaniem może oznaczać anoreksję ? No i czy na nadchodzącej wizycie powinnam o tym powiedzieć psychiatrze ? Czy może to mieć związek z depresją? No i muszę przyznać że nie chce żeby cokolwiek się zmieniło, chce chudnąć dalej a boję się że jeśli wyjawię swoje sposoby lekarzowi to zmusi mnie do leczenia moich zaburzeń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-05-2016, 17:57:53
RE: Nadchodząca wizyta u psychiatry
Może to oznaczać anoreksję. Powiedz psychiatrze to zacznie Cię w tym kierunku leczyć. Może to mieć związek z depresją. Jesz za mało i za dużo ćwiczysz. Idź do dietetyka, dobierze Ci dietę i nie będziesz się musiała tak katować. Bardzo dużo schudłaś. Kiedyś musisz powiedzieć stop zaniżaniu wagi. Powodzenia.
18-08-2016, 20:15:20
Sam to przechodziłem ze swoją dziewczyną - o ile to to właśnie. Nie daj się anoreksji, ja swoją dziewczynę zaciągnałem do psychologa i stopniowo zaczęliśmy jej pomagać, WSZYSCY, psycholog, ja i rodzina, każdy Cię wesprze i pomoże wyjść na prostą. Życie jest darem, doceńmy to i nie można się katować tak...
17-11-2016, 13:28:38
moim zdaniem to co opisujesz może świadczyć o anoreksji, a depresja mogła pojawić się na skutek zaburzeń odrzywiania. Sama choruje na depresję, mam również zaburzenia kompulsywne, wiem że z tego rodzaju schorzen na prawdę trudno się wydostać, ale również że warto. Z tego co piszesz jesteś dość wysoka. a ważysz niewiele. Spróbuj obliczyć swoje BMI, które udowodni ci że nie jesteś już za gruba. I lekarzowi koniecznie powiedz o wszystkim jeśli leczenia ma być skuteczne i chcesz wrócić do normalnego funkconowania powinnać być z nim całkowicie szczera. powodzenia
24-11-2016, 08:45:21
Dokładnie, mi też właśnie wygląda to na anoreksję.
26-11-2016, 21:34:09
Tylko trzeba trafić na normalnego, a nie takiego który będzie kasował.
24-05-2017, 11:47:52
Racja ważne jest to aby lekarz był dobry, a nie taki któremu zależy wyłącznie na pieniądzach. na pewno taka terapia będzie ciężka i długotrwała.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | MyBB | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS