Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
silny ból w klatce - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (http://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Ból i jego leczenie (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Ból i jego leczenie (/forumdisplay.php?fid=2)
+--- Wątek: silny ból w klatce (/showthread.php?tid=89)

Strony: 1 2 3

silny ból w klatce - perzwie - 05-01-2016 22:49:38

Witam, mój chłopak od kilku miesięcy odczuwa bardzo silne bóle w klatce piersiowej, w okolicach żeber. Boli go do tego stopnia że ciężko mu funkcjonować, ból wykańcza go fizycznie i psychicznie, a najgorsze, że nikt nie potrafi mu pomóc. Miał robione usg, gastroskopie, badania krwi - wszystko w porządku. Leki przeciwbólowe nie pomagają. Co robić? Co to może być?

RE: silny ból w klatce - medisart - 10-02-2016 12:26:04

Może to są nerwobóle promieniujące od kręgosłupa? Nie ma czasem jakichkolwiek wad kręgosłupa?

RE: silny ból w klatce - KasiaeM123 - 12-02-2016 13:21:02

Kilka miesięcy? Ja miałam tak raz że oddaychać nie mogłam. Skończył się na tym że musiałam wezwać karetkę. Badania okazały się być w porzaku jednak lekarze zdiagnozowali nerwobóle.

RE: silny ból w klatce - eraboliox - 13-07-2016 14:33:10

Też tak mam. W wieku 16lat może byłam na EKG i dowiedziałam się, że nic mi nie dolega, że to na tle nerwowym. Bóle momentami są nieznośne, promieniujące w okolice łopatki, dodatkowo problemy z oddychaniem. Bóle z reguły nie trwają długo i same przechodzą. Momentami mam wrażenie, że to nie ból w klatce piersiowej, a promieniujący z kręgosłupa. Do dzisiaj nie wiem co mi dolega, a mam już 22 lata. Boję się znowu iść do lekarza, bo jak się człowiek oczyta tych chorób, to zaraz uważa, że wszystkie je ma..

RE: silny ból w klatce - manda88 - 06-08-2016 11:43:46

(10-02-2016 12:26:04)medisart napisał(a):  Może to są nerwobóle promieniujące od kręgosłupa? Nie ma czasem jakichkolwiek wad kręgosłupa?

Z doświadczenia wiem, ze takie nerwobóle mogą odchodzić nawet od ucisku w kręgosłupie, wtedy polecam wizytę u osteopaty…mnie to dopada czesto..Sad

RE: silny ból w klatce - Helik3434 - 08-08-2016 09:12:59

Także mi to wygląda na nerwobóle... najlepiej niech spróbuje jakąś melise pić.... W momencie takich bóli warto ssać takie tabletki z ziołami...nie pamietam nazwy ale w aptece będą wiedzieli ...

RE: silny ból w klatce - wiatrolaps - 18-08-2016 18:29:12

Bóle, kłucie, ucisk w klatce piersiowej mogą świadczyć o zawale serca, nerwicy, czy uszkodzeniu żeber. Nie można lekceważyć bólu w klatce piersiowej. Odpowiadając na kolejne pytania naszego testu, dowiesz się, jak szybko musisz zasięgnąć porady lekarza. Jeśli czujesz się bardzo źle - nie zwlekaj z wizytą, niezależnie od tego, jakie postępowanie jest przez nas zalecane.

RE: silny ból w klatce - dambar93 - 04-01-2017 11:32:29

Dobrym pomysłem będzie konsultacja z chiropraktykiem. Proszę nie bać się nazwy profesji. Jest to osoba zajmująca się usuwaniem bólu z ciała przy pomocy odpowiedniego "naprostowywania" szkieletu oraz rozluźniania mięśnie. Przeciętnie wystarczą 3 sesje, a koszt każdej to od 100 do 150 złotych. Szukać w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

RE: silny ból w klatce - baktu - 04-01-2017 15:28:43

Często miewam takie bóle. Miałem robiona gastroskopie. Okazało się, że mam refluks i delikatne zwężenie przełyku. Musze codziennie brać tabletki. Na szczęście pomaga Smile

RE: silny ból w klatce - pikanka - 04-02-2017 13:49:07

Tomograf najlepiej zrobić w takich przypadkach