Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
Zmiana antybiotyku w czasie kuracji - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (https://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Pytania Do Lekarza (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania do Internisty (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Zmiana antybiotyku w czasie kuracji (/showthread.php?tid=79)

Zmiana antybiotyku w czasie kuracji - gruku - 27-11-2015 15:21:27

Dzień dobry Mam taki problem. Po gastroskopii wykryto u mnie h.bacter i lekarz rodzinny przepisał mi controloc (40mg), metronidazol(250mg), amotaks (1g). Antybiotyki na 14 dni. Dodatkowo prawdopodobnie mam chlamydie więc lekarz dermatolog przepisał mi Klacid (500mg). Mówi, że mam przez 7 dni wziąć Klacid zamiast amotaksu i potem kolejne 7 dni amotaks. Czy nie będzie to miało wpływu na działanie terapii. Wiem,że klacid również stosuje się do usunięcia h. bacter. Pozdrawiam

RE: Zmiana antybiotyku w czasie kuracji - karolmadecz - 08-12-2015 09:07:01

miałem podobną sytuacje, zmiana antybiotyku nie zaszkodziła a wrecz pomogłaSmile

RE: Zmiana antybiotyku w czasie kuracji - czarektymosz - 26-01-2016 10:30:04

jeśli nie działa pierwszy to trzeba zmienić niestetySmile

RE: Zmiana antybiotyku w czasie kuracji - kacpi123 - 22-08-2016 09:57:09

U mnie identycznie, zmiana antybiotyku wyszła mi na dobre. Czasem po prostu organizm nie reaguje na jakiś składnik, ale to nie powód do zmartwień Smile
Słuchajcie, tak co do dermatologa... mój ostatnio przepisał mi na trądzik takie coś ... ale jeszcze się waham z kupnem, bo koleżanka mi mówiła, że nie bardzo działa. Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie? Może jakiś zamiennik?