Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
Ogólne osłabienie, obrzęk, zesztywnienie mięśni - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (https://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Pytania Do Lekarza (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania do Internisty (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Ogólne osłabienie, obrzęk, zesztywnienie mięśni (/showthread.php?tid=53)Ogólne osłabienie, obrzęk, zesztywnienie mięśni - ildk - 30-05-2015 15:08:09

Mam pytanie o osobę chorą na stwardnienie rozsiane, ale z góry proszę o wykluczenie myślenia pt. "to nieuleczalna choroba i takie są objawy" (przez takie myślenie osoba ta nie była leczona przez internistę z zapalenia płuc, jak i o mało nie umarła w skutek zapalenia pęcherza, bo "SM ma to do siebie, że chory czuje się gorzej").

Otóż prosiłbym o wyjaśnienie, co można przyjmować na codzienne, kilkugodzinne osłabienie.

Chory doświadcza wtedy "mętliku w głowie" i wysiłku w myśleniu, nigdy nie był leczony z afazji. W związku z czym proszę o wyjaśnienie, na ile leki na afazję są "przyjazne" dla zdrowia i czy mogą wpłynąć korzystnie także na ogólne samopoczucie i układ ruchowy.

Kolejna sprawa to opuchlizna, zesztywnienie mięśni i ścięgien. Jakie leki można przyjmować na taką codzienną dolegliwość i czy leki nie wpływające na układ nerwowy ale mięśniowy byłyby przydatne?

Nadmienię tylko, że dieta chorego jest standardowa (wykluczająca tylko produkty powodujące wzdęcia i ciężkostrawne). Jedyny środek, jaki przyjmuje, to Baclofen (na zesztywnienie mięśni) - pozostałe, także antybiotyki, wykluczyliśmy. Przyjmuje także różne witaminy (C, magnez, B6). Na podwyższoną temperaturę bierze polopirynę. Jedyny zabieg, jaki miał przeprowadzony, to stenty dotętnicze (na ukrwienie mózgu). Rehabilitacja to ćwiczenia kończyn i oddechowe.

Na leczenie przy użyciu interferonu jest za późno, jak i jest zbyt drogie. Nigdy nie była u niego leczona osłona mielinowa - czy takie leki są dostępne, przydatne i w jakiej cenie?

Z wymienionych na wstępie powodów, proszę nie odsyłać do internisty. Przy wizycie prywatnej czy u neurologa, także niezbędna jest własna wiedza z zakresu choroby ("to choroba nieuleczalna" itd., co zniechęca chorego, żeby zabiegać o diagnozę i leki, co i tak powinno być zbędne przy profesjonalnej konsultacji).

Chory doświadcza także zrozumiałego przygnębienia i zniechęcenia.


RE: Ogólne osłabienie, obrzęk, zesztywnienie mięśni - mgrzegorzek - 12-06-2015 11:25:03

Witam,

jak moge kupic Baclofen bez recepty

Pozdrowienia,
Michael


RE: Ogólne osłabienie, obrzęk, zesztywnienie mięśni - czesiaretro - 27-07-2015 18:27:37

Rozumiem że jesli mam takie objawy Baclofen mi pomoże?


RE: Ogólne osłabienie, obrzęk, zesztywnienie mięśni - czarektawot - 14-09-2015 13:27:01

pomoże pomoże jak dla mnie świetny jest;p