Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
przewlekłe zapalenie oskrzeli - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (https://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Pytania Do Lekarza (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania do Internisty (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: przewlekłe zapalenie oskrzeli (/showthread.php?tid=39)przewlekłe zapalenie oskrzeli - credka1 - 06-04-2015 19:47:06

Dzień dobry,
postanowiłam zadać pytanie na forum, ponieważ od prawie roku mam problem z praktycznie co miesięcznym zapaleniem oskrzeli. W tamtym roku zachorowałam na ostre zapalenie ucha środkowego i przy okazji wyszło, że mam przewlekłe zapalenie błon śluzowych przez co czesto chore gardło i ogółem górne drogi oddechowe. W późniejszym czasie miałam tomografię zatok- czyste, badania krwi i moczu, wyszło dobrze, a choroby przeniosły się dość poważnie na zapalenie oskrzeli. Czuję się wiecznie zmęczona, osłabiona. Lekarze dają mi tylko antybiotyk 3 dniowy po czym choroba nawraca i już nie wiem co mam zrobić. Obecnie czuję ucisk w klatce piersiowej, mam goraczkę i odkrztuszam wydzielinę, na samą myśl o ponownym pojściu do lekarza zaczynam się bać, że znowu się nie wyleczę.
Czy powinnam zmienić lekarza? Co może być przyczyną tak częstych zachorowań. Czytałam o "robakach" w organizmie, czy jest to prawdopodobne? Bardzo proszę o jakąś radę, gdyż boję się, że w końcu trafię z ostrym zapaleniem płuc do szpitala.

Pozdrawiam serdecznie
Anna


RE: przewlekłe zapalenie oskrzeli - credka1 - 07-04-2015 18:27:25

widzę, że nikt tutaj na forum nie zagląda, a szkoda Sad


RE: przewlekłe zapalenie oskrzeli - rybcia - 19-04-2015 21:40:42

nie jestem lekarzem, lecz taka sytuacje z nawracajacymi co miesiąc zapaleniami oskrezli mieli moi przyjaciele z dzieckiem. Co miesiąc to samo. Po wielu miesiącach lecenia antybiotykiem okazało sie że jest zarażona glista ludzka i po przeleczeniu lekami od parazytologa wszystko sie skończyło.