Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
Alergia na gluten - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (https://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Pytania Do Lekarza (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania do Internisty (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Alergia na gluten (/showthread.php?tid=25)Alergia na gluten - izuniiiia - 13-03-2015 09:33:17

Witam! mam pytanie, czy u 7 tygodniowego dziecka może pojawić się nietolerancja glutenu? Czy przenika on do mleka matki? Czy dotyczy to wyłącznie starszych niemowląt którym gluten został w prowadzony przy rozszerzeniu diety? Czy tak małemu dziecku można zrobic jakies testy na alergie? Dodam iż karmie piersią i moja siostra ma alergie na gluten oraz mleko krowie.


RE: Alergia na gluten - Kolena - 21-03-2015 20:10:12

Mam podobne wątpliwości jak osoba zakładająca temat? Czy ktoś może posiada pewne informacje na poruszony temat?


RE: Alergia na gluten - KasiaeM123 - 12-12-2016 14:00:57

Alergia a nietolerancja to są 2 różne rzeczy. Owszem, to czym mama się odżywia wpływa na produkowany pokarm. Więc jeśli dziecko ma nietolerancję czy alergię konieczne jest zrezygnowanie z glutenu na czas karmienia piersią.
Oczywiście że można wykonać takie testy, jednak aj bym sugerowała wykonać badanie genetyczne na nietolerancję glutenu i laktozy. Wtedy dziecko ma to zapisane w genach czy nie taki produkt może go "zatruwać". Wiadomo że kłopotliwe jest jechanie z malutkim dzieckiem do laboratorium by wykonać badanie, dlatego chyba najlepszą opcją jest wykonanie takiego badania samemu w domu. Oczywiście pobór materiału genetycznego jest bezbolesny bo to tylko próbka ślinySmile Widziałam że na ... istnienie taka opcja wykonania badania. A na wynik też nie czeka się długo