Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum
problemy ze snem u 10 latka - Wersja do druku

+- Pierwsza Polska - Przychodnia Internetowa - Forum (https://przychodnia.pl/mybb)
+-- Dział: Pytania Do Lekarza (/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Dział: Pytania do Internisty (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: problemy ze snem u 10 latka (/showthread.php?tid=102)problemy ze snem u 10 latka - Joasiad - 28-03-2016 20:38:52

Witam.Moje 10 letnie dziecko od kilku lat mam problemy ze z zasypianiem.Kiedy przychodzi wieczór dziecko po kilkanaście razy pyta co ma zrobić żeby zasnąć. Co wieczor jest ta sama hisoria: płacz, pytania i strach przed tym że znów nie zaśnie, a inni będą spać. Nie pomaga spacer, kąpiel, wietrzenie pokoju ani bajka.
Zarówno dziecko jak i ja jesteśmy już tym wykończone. Średnio zasypia ok.00.30 lub 01.30 śpi do 7.00. Rano wtdaje sie byc normalna. Ale w ciągu dnia dziecko jest drazliwe i płącznie. Czasem ma problemy z koncentacja.Nie nawidzidzi nocy i spania.
Czy to normalne.Mnie ta sytuacja okropnie męczy.Czuję się bezsilna i bezradna.Lekarze mówią, że doszukiwać się czegoś czego nie ma.
Co mam robić.? Gdzie się udać?


RE: problemy ze snem u 10 latka - wrotka84 - 08-05-2016 22:24:23

Witam. Z tego co Pani opisuje wygląda na to że wszystko tkwi w psychice dziecka i pojawia się u niego uporczywy strach przed tym że będzie ciężko zasnąć bądź w ogóle się to nie uda. Może należałoby się wybrać do psychiatry dziecięcego bo te objawy przypominają mi objawy nerwicy natręctw która może zacząć dawać o sobie znać juz we wczesnym wieku. Życzę rozwiązania problemu bo wiem jakie to może być frustrujące dla rodzica a i dziecko też pewnie wewnętrznie każdego wieczora cierpi katusze bo ma lęk przed tym że nie uda mu się zasnąć.


RE: problemy ze snem u 10 latka - dajann - 17-03-2019 14:00:48

Nie tylko dzieci mają problemy ze snem w marcu kiedy jest przesilenie wiosenne. Czy to starszy czy młodszy człowiek, każdy w jakiś sposób odczuwa zmianę pogody i klimatu. Jako że 10 latek to już duże dziecko, warto wprowadzić do jego małego świata nieco ruchu. Po pierwsze, ćwiczenia uwalniają pozytywne endorfiny a po drugie, dziecko będzie samo odczuwało potrzebę snu.